Tasarım Harikası Muhteşem Evler

Gerçekten çok farklı tasarımlara ve görünümlere sahip olan bu evlere gelin birlikte bakalım.

1 – Hepimizin bildiği üzere Çin Halk Cumhuriyeti teknoloji konusunda kat be kat ileride dünya çapında ilk sıralarda yer alan bir ülke. Adamlar hiç ümit edilemeyecek en ufak şeyleri daha teknolojik bir yapıya dönüştürebiliyorlar. Helal olsun!

Hong Kong’da bulunan konut sorununa buldukları çözüm ise hayli ilginç ve ilgi çekici. Su künklerinin içine tasarlanan bu evler oturma odası, mutfak, banyo ve tuvaletten ibaret.
Ayrıca evde yatak odası da yok. Çekyatta yatıyorlar. Şık ve ilginç bir tasarıma sahip olan bu 9 metrekarelik evin kirası ise yaklaşık 2.300 TL.

2 – İkinci sırada bulunan tasarımımız da hayli ilginç. Fransa’nın Bordeaux şehrinde doğayla ilgili ve iç içe yaşamak isteyen kişiler için tasarlanmış olan bu kütük ev oldukça kullanışlı. İçeriğinde 5 adet yatak barındıran bu ev doğa tutkunu kişilerin yeni gözdesi.

3 – Görenleri hayran bırakan ve bir çok ödül kazanmış bir ev var sırada. Bu ev güzel ülkemizin Erzincan şehrinde yönetmen ve sanatçı Kutluğ Ataman tarafından yaptırılmış.

Munzur dağlarının yamaçlarına yapmışlar bu güzel evi. Ayrıca uluslararası iki mimari ödül kazanmış bu güzel tasarım. Katılım gösterdiği yarışmada “inşa edilmiş proje” kategorisinde hem site üyelerinin oylamasında hem de jüri oylamasında ödül kazanan projelerden biri olmuş. Tebrikler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir